zámek hluboká nad vltavou
tipy na výlet

Už máte svůj Klíč k památkám?

Sdílejte se svými přáteli...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Jezdíte rádi po českých hradech, zámcích a navštěvujete rádi i další zajímavá místa po naší vlasti? Tak to jste se již jistě setkali s Klíčem k památkám. Národní památkový ústav totiž připravil pro všechny vášnivé návštěvníky památek věrnostní program.

Vstupy zdarma

Do programu Klíč k památkám se od roku 2014 zapojilo více než 130 hradů, zámků, klášterů a dalších památek. Program je velice jednoduchý, na své návštěvě prvního hradu nebo zámku či jiné památky si vyžádejte papírovou kartičku – pas, do které vám postupně budou přibývat klíče od dalších památek. Získání pěti klíčů (tj. pěti vstupenek) vás opravňuje k šestému vstupu zdarma.


Papírový pas noste u sebe na každém výletu, klíče vám totiž přibývají formou razítek právě do papírového pasu. Pas je platný 12 měsíců od data vydání, po stejnou dobu do něj můžete i sbírat razítka. Pasy se také podle svého jedinečného kódu zařazují do slosování o zajímavé ceny, které pro projekt připravili kasteláni hradů a zámků.

Pas pomocí aplikace

Pokud se bojíte, že byste s sebou papírový pas zapomněli vzít a mobil máte stále u sebe, můžete využít aplikaci na mobil. Pomocí mobilu a QR kódu pak můžete sbírat razítka i vy. V mobilní aplikaci Klíč k památkám nebo na webových stránkách www.klickpamatkam.cz uvidíte velice přehledně seřazené všechny objekty, které jsou do programu zapojené, můžete je i vyhledávat na mapě. Mapy jsou samozřejmě k dispozici i v tištěné podobě na každé pokladně zapojeného objektu.


Projekt dále umožňuje registrovaným účastníkům, tj. držitelům papírového i mobilního klíče, výhodnou slevu u poskytovatelů, kteří mají provozovny poblíž památkového objektu. Je možné tak čerpat slevy nejméně 10 % z vybraných služeb či zboží.

Klíč k památkám pro školy

Klíč k památkám má svůj program rozšířen i o část pro školy a další instituce pracující s dětmi a mládeží. V rámci zájezdů mohou účastníci z této kategorie čerpat slevu až 50 % ze sníženého tarifu vstupného.


Celý program, prolink na stažení aplikace pro android i do AppStore najdete na webových stránkách programu www.klickpamatkam.cz.


Sdílejte se svými přáteli...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

O autorovi

Mohlo by vás zajímat