škola základní
Praha 6

Základní škola Bílá 0 0 Votes

Inspektor
Email
Adresa
Klady
Zápory
Klíčové slovo
vzdělávání
Sdílejte se svými přáteli...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Základní škola v budově bývalého francouzského lycea na Praze 6 má v současné době 26 tříd. Většina tříd je umístěna v hlavní budově, kde je částečně prostorově oddělen I. a II. stupeň. Škola nabízí rozšířenou výuku anglického jazyka. K vyžití slouží žákům dvě tělocvičny, venkovní hřiště, školní klub, cvičná kuchyňka a školní knihovna. Škola vyniká nabídkou nepovinných předmětů a kroužků přímo v budově školy v rámci vyučování či družiny. Pořádá pro své žáky mnoho zajímavých akcí včetně pobytových kurzů v Anglii, Francii, víkendových akcí (sobota za školou na vodě, na kolech, na běžkách), školní představení a zahradní slavnost, kde všechny třídy vystupují se svým programem (kromě tříd vystupuje i školní sbor, složený z učitelů školy). Na škole také působí ZUŠ Harmonie, takže hudební kroužky se konají přímo v budově školy. Tělocvična je pronajímána klubu karate, který zde dvakrát týdně vede tréninky žáků.

Děti jsou zde od prvních tříd vedeny k samostatnosti a schopnosti se postarat o sebe i o své kamarády, pod vedením kvalitním učitelů tak vznikají pevné kolektivy.

Po vyučování přebírá starost o děti školní družina, která pořádá pro děti zajímavé akce (akční odpoledne na zahradě, návštěvy knihovny, solné jeskyně apod.).

V moderně zrekonstruované jídelně je výběr ze tří jídel.

Škola není bezbariérová.

Foto: zsbila.cz

Sdílejte se svými přáteli...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Číst dál →
0
Místo:
0.0%
Okolí:
0.0%