škola základní
Praha 6

Základní škola Bílá 0 0 Votes

Inspektor
Email
Adresa
Klady
Zápory
Klíčové slovo
vzdělávání
Sdílejte se svými přáteli...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Základní škola v budově bývalého francouzského lycea na Praze 6 má v současné době 26 tříd. Většina tříd je umístěna v hlavní budově, kde je částečně prostorově oddělen I. a II. stupeň. Škola nabízí rozšířenou výuku anglického jazyka. K vyžití slouží žákům dvě tělocvičny, venkovní hřiště, školní klub, cvičná kuchyňka a školní knihovna. Škola vyniká nabídkou nepovinných předmětů a kroužků přímo v budově školy v rámci vyučování či družiny. Pořádá pro své žáky mnoho zajímavých akcí včetně pobytových kurzů v Anglii, Francii, víkendových akcí (sobota za školou na vodě, na kolech, na běžkách), školní představení a zahradní slavnost, kde všechny třídy vystupují se svým programem (kromě tříd vystupuje i školní sbor, složený z učitelů školy). Na škole také působí ZUŠ Harmonie, takže hudební kroužky se konají přímo v budově školy. Tělocvična je pronajímána klubu karate, který zde dvakrát týdně vede tréninky žáků.

Děti jsou zde od prvních tříd vedeny k samostatnosti a schopnosti se postarat o sebe i o své kamarády, pod vedením kvalitním učitelů tak vznikají pevné kolektivy.

Po vyučování přebírá starost o děti školní družina, která pořádá pro děti zajímavé akce (akční odpoledne na zahradě, návštěvy knihovny, solné jeskyně apod.).

V moderně zrekonstruované jídelně je výběr ze tří jídel.

Škola není bezbariérová.

Foto: zsbila.cz

Sdílejte se svými přáteli...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Číst dál →
0
Místo:
0.0%
Okolí:
0.0%