Volný čas
Brno-Lesná

Parkourové hřiště Brno-Lesná, ul. Barvy 0 0 Votes

Email
Adresa
ul. Barvy x ul. Soběšická, Brno-Lesná
Zápory
-
Klíčové slovo
Brno, děti, dospělí, hřiště, parkour, sport, volný čas
dospělí
fitness
hřiště
sportoviště
volný čas
  • jsem návštěvník
Sdílejte se svými přáteli...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Parkourové hřiště pro parkour či free running na ul. Barvy, Brno-Lesná bylo v době svého otevření (duben 2014) teprve druhým sportovištěm tohoto druhu a zcela unikátní v celé ČR svou konstrukcí se zahraniční homologací. Ve světě street workout či venkovního fitness je to tedy výjimečná příležitost pro fanoušky těchto atraktivních disciplín.

Co je parkour?

Parkour je trénink (disciplína), jehož cílem je účinné a sebejisté překonávání překážek v přírodním i městském prostředí. Vznikl v 90.letech 20.st. ve Francii. Parkour (někdy označovaný zkratkou PK) je zaměřen na úspěšné, ale hlavně efektivní překonávání překážek. Zapojeno je tedy nejen tělo, ale i mysl. Parkour sám je tedy spíše filozofií, než jen sportovní aktivitou. Parkour či Free running budete jistě znát z filmů, např. Casino Royale (2006) – série filmů s agentem Jamesem Bondem, nebo z her, např.  populární Assassin´s Creed.

Parkour nebo Free running

Výrazy parkour a free running (freerun) byly původně identickým významem. Free running se rozvinul v umění, které se zaměřuje mnohem víc na estetičnost pohybu a někdy nemají nic společného s překonáváním překážky. Zatímco traceuři a traceurky se při překonávání překážek zaměřují  na efektivitu. Parkour je nácvikem úniku či přiblížení se. V parkouru se traceuři neustále zaměřují na to, co je užitečné při krizových situacích.

Parkourové hřiště Brno-Lesná

Hřiště je vybaveno kovobetonovým prvky, dubovými lavicemi a 3,5 cm vysokým bezpečnostním polyuretanovým povrchem. Rozloha hřiště je 241 m2.

Pro koho je parkourové hřiště

Je určeno dospělým a mládeži. Samozřejmě můžete vzít sebou i děti, ty by však měly cvičit jen s dohledem a pomocí dospělých. Zajímavé je i sledování tréninku zkušených traceurů, obzvláště např. Gap jump (skok přes mezeru mezi dvěma objekty), Precision jump (skok přesně na druhou překážku, kde traceur zůstává stát) či Tic tac (odraz od zdi k získání výšky, často slouží k výskoku na protější překážku). Při užívání hřiště je třeba dbát pokynů uvedených v provozním řádu. Profík by sice nesouhlasil, ale doporučujeme se vybavit rukavicemi (např. cyklistické nebo fitness rukavice).

Kde ještě v Brně můžete cvičit venku: zkuste www.kdechcizit.cz/street-work-out-hriste-brno-malomerice-obrany/ 

Sdílejte se svými přáteli...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Číst dál →
0
Místo:
0.0%
Okolí:
0.0%
VŠECHNY PŘÍSPĚVKY
inspektor Redakce
Inspektor: člověk z masa a kostí. Expert na danou lokalitu a prověřený parťák projektu kdechcizit.cz. Zajímáte se o své okolí? Podnikáte výlety? Inspektorem můžete být i vy! Stačí splnit tři podmínky: 1. navštívíte místo osobně, 2. jste nezávislý/á, nedoporučujete ani neškodíte za úplatu, nepropagujete za úplatu a 3. snažíte se o to být objektivní a o hodnoceném místě zjistit maximum. Souhlasíte s názorem inspektora? Pokud se vám hodnocení inspektora nezdá, napište k jeho hodnocení komentář! Na váš názor jsme zvědaví.