kultura
Nová Bystřice

Muzeum veteránů, Nová Bystřice 0 0 Votes

Inspektor
PM
Email
Adresa
Vídeňská 136, 378 33 Nová Bystřice
Zápory
Klíčové slovo
volný čas
výletní místo
  • jsem návštěvník
Sdílejte se svými přáteli...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Nová Bystřice je malé městečko uprostřed Přírodního parku Česká Kanada. Ve staré industriální textilní továrně se nachází první muzeum předválečných automobilů. Cestu najdete snadno, je velmi dobře označená a muzeum se nachází asi 400 m od náměstí.

Unikátní kousky v muzeu veteránů

Představí vám historické vozy, které převážely alkohol v době prohibice, legendární americká auta, která by se na dnešní silnice ani nevešla. Krásné naleštěné karoserie vám zprostředkují dotek nostalgie. V dalším sále uvidíte historická vozidla, která vám připomenou dobu první republiky, v dalším vozy zase atmosféru s vůní prachu a benzínu, cest a divokého západu.

Všechna vozidla jsou úžasně udržovaná a návštěvník má tak pocit, že se ocitl v jiné době a v jiném čase. Co se původně zdálo být malou zastávkou na další cestě, nás velice oslovilo a uchvátilo, a to nejen muže a milovníky aut. Kromě sálů s vystavenými auty si můžete odpočinout v kinosále, kde se promítají klasické černobílé grotesky, v kterých ale vždy jednu z hlavních rolí hrají právě vozidla, která můžete vidět v expozici. V malé kavárně, která je součástí muzea si můžete dát malé občerstvení.

Sdílejte se svými přáteli...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Číst dál →
0
Místo:
0.0%
Okolí:
0.0%