Praha
zajímavosti

Pražský magistrát bude stavět byty

Sdílejte se svými přáteli...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Pražský magistrát začne připravovat výstavbu bytových domů pro účely dostupného bydlení. Informovala o tom ČTK na začátku léta. Bytové domy by měly stát v celkem dvanácti lokalitách hlavního města.

Pražští radní už se domluvili. Magistrátní odbor strategických investic dostal aktuálně za úkol vypracovat ověřovací studii o vhodnosti výstavby na předem vyhlídnutých lokalitách. Termín byl stanoven na konec září, kdy by měla být studie hotová. Podle dostupných informací by mělo takto vzniknout na 400 bytů.Dostupné a udržitelné bydlení

Nová obecní bytová výstavba představuje jeden z nástrojů, jakým lze přispět k vytvoření podmínek pro dostupné a udržitelné bydlení. To potvrdilo i schválené usnesení. Komu budou byty v budoucnu sloužit? Už teď je jasné, že jsou určené pro ekonomicky či generačně znevýhodněné skupiny obyvatel.

Kde se bude stavět

Jak již bylo řečeno, bylo vybráno dvanáct lokalit. Tyto oblasti město vybralo na základě studie, kterou vypracoval městský Institut plánování a rozvoje. Už teď je jasné, že tři z pozemků se nacházejí v Libni, další například v Hlubočepech, Krči, Hostivaři, Bohnicích či na Vinohradech. Důležité je, že všechny vybrané parcely určené pro výstavbu jsou ve vlastnictví města.

V původním výběru bylo 500 pozemků

Dvanáct lokalit bylo pečlivě vybráno z původní pětistovky, které byly zařazené do prvotního výběru. Koncepční městské dokumenty včetně strategického plánu počítají s tím, že město Praha bude stavět byty pro účely ubytování zejména znevýhodněných a sociálně slabších obyvatel, ale i zdravotníků či zaměstnanců státní správy nebo záchranných složek. I přes tuto skutečnost hlavní město stále pokračuje v privatizaci stávajícího bytového fondu, jejíž plány byly v minulosti schváleny.

Jak je to s byty nyní

Magistrát hlavního města Prahy v současné době spravuje téměř devět tisíc bytů. Radnice pak mají navíc na starosti zhruba 26 tisíc bytů. Lidé v bytech bydlí (v nájmu) na základě výběrového řízení s přísnými pravidly. Část bytového fondu je využito jako zvýhodněné bydlení pro mladé rodiny, matky samoživitelky, sociálně slabé občany nebo seniory. O dalším aktuálním dění vás budeme samozřejmě informovat.

Sdílejte se svými přáteli...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

O autorovi

Mohlo by vás zajímat